Puzzle dla dzieci, czyli klasyk z dzieciństwa

0 Comments

Czym można zainteresować dzieci przez dłuższy czas? To pytanie zadaje sobie większość rodziców. Może warto spróbować powrócić do korzeni, czyli klasycznych puzzli i zastąpić nimi kupno kolejnej gry multimedialnej. Puzzle dla dzieci jak znaleźć najlepsze? Czym kierować się podczas dokonywania zakupu? 

Puzzle dla dzieci w atrakcyjnej cenie jest to temat szeroki. Istnieje wiele modeli, faktur, rodzajów. Czas spędzony na układaniu puzzli z rodzicami lub rodzeństwem jest niezapomnianym wspomnieniem z dzieciństwa. Kto z nas ich nie układał? Puzzle to doskonały trening koncentracji, logicznego myślenia, pobudzania wyobraźni także przestrzennej. Pierwsze puzzle są już dla dzieci od dwunastego miesiąca życia w postaci dwóch elementów. Z każdym miesiącem możemy te elementy powiększać i dokupować serię puzzli o większej ilości w zależności od wieku. Układanie puzzli działa odstresowująco na dzieci oraz ich rodziców. 

Puzzle podzielone na kategorię wiekową

Każde puzzle są podzielone na stopień trudności i odpowiadający im wiek dziecka. Kategorie wiekowe najmłodszych są podzielone na 2, 3, 4, i 5 latka. Dzieci młodsze będą na pewno zainteresowane puzzlami z postaciami z bajek, książek. Wyprodukowano dla nich też puzzle edukacyjne, większego rozmiaru lub ekologiczne drewniane. Starsze ucieszą się z puzzli o kosmosie, podróżach, przyrodzie lub z mapą świata. Dla każdego znajdzie się odpowiedni model. W ostatnim czasie dużym zainteresowaniem cieszą się puzzle przestrzenne, z których można zbudować np. wieżę Eiffla oraz puzzle kuliste. Poza tym na czasie zawsze są klasyczne puzzle czyli 2d z ulubionymi postaciami z kreskówek czy seriali. Gdy chcemy sprawić komuś prezent w postaci puzzli warto wziąć pod uwagę jego zainteresowania. Warto zakupić puzzle, ponieważ układanie ich to same plusy dla rozwoju dzieci, a kto nie będzie chciał ułożyć puzzli z ulubionym bohaterem z bajki? Puzzle to jeden z najbardziej trafionych prezentów dla młodszych i starszych. Rodzaje puzzli najczęściej dzielimy na:

– tekturowe,

– drewniane,

– piankowe, 

– przestrzenne,

– magnetyczne.

To najpopularniejsze modele puzzli. Z każdym rokiem powstają coraz bardziej wymyślne, małe układanki. Cieszą się dużym zainteresowaniem, przez co często produkują je same największe znane i cenione firmy tworzące zabawki.